Skip links

Bilgisayarda Dualsense ile Tüm Oyunları Oynamak

Xbox Controller ile bilgisayarda tüm oyunlar oynanabiliyor. Peki Dualsense ile bilgisayardaki tüm oyunları oynayabilir miyiz? Cevap: Evet! Hem de bluetooth üzerinden kablosuz şekilde oynayabilirsiniz. Nasıl yapılacağına geçelim.

DualSenseX (DSX) Yazılımı

Bu bağlantı üzerinden ilgili yazılımı ücretsiz olarak indirip kurabilirsiniz. Daha fazla özelliğe sahip olmak için ücretli versiyonu Steam üzerinden satın alabilirsiniz. Ben ücretli versiyon kullanıyorum ama ücretsiz versiyonda oyun oynayabilmek için yeterli.

Yazılımı indirip kuruluma geçin.

   • Tercih ettiğiniz dil seçeneğini belirleyin (Türkçe destekliyor).

   • Sonrasında size yüklemeniz gereken belirli sürücüler olduğunu belirtecek. Tümünü indirip yükleyin.

   • Sonra Type-C kablosu ile Dualsense bağlantısını gerçekleştirin.

   • Programı yeniden başlatın.

  Artık hazırsınız. Yazılım açık olduğu sürece bilgisayarınız Dualsense’i Xbox 360 kontrolcüsü olarak tanıyacak ve tüm oyunları sorunsuz oynayabileceksiniz.

  Kablosuz Kullanmak

  Dualsense kontrolcünüzü kablosuz kullanabilmek için bilgisayarınızın Bluetooth 4.0 ve üzeri aygıtları destekliyor olması gerekiyor. Genellikle masaüstü sistemlerde Bluetooth bulunmaz. USB üzerinden takıp Bluetooth özelliği kazandırabileceğiniz bir USB Bluetooth Adaptör (Dongle) satın alırsanız bunu kolaylıkla aşabilirsiniz.

  Gelelim bağlantıya

    • DSX Yazılımını çalıştırın.

    • Dualsense cihazında sol tarafta bulunan “Share” ve “PS” tuşlarına basılı tutun.

    • Dualsense üzerindeki bildirim ışıkları yanıp sönünce tuşları bırakın.

    • Bilgisayarınız üzerinde Bluetooth aygıtlarından Dualsense bağlantısını gerçekleştirin.

   Artık Dualsense cihazınızla kablosuz olarak tüm oyunları sorunsuz oynayabilirsiniz. Bilgisayarda dualsense kullanmak işte bu kadar kolay.

   Adaptive Triggers

   Adaptive Triggers Playstation Exlusive oyunları bile olsa çoğu oyunda maalesef çalışmıyor. Belirli oyunlarda mod seçeneği ile kullanılabiliyor. İsterseniz kendi kontrol düzeninizi de tasarlayabilirsiniz. Bunun için ücretli versiyon tercih edebilirsiniz.

   Resmi olarak destekleyen oyunlarda Adaptive Triggers kullanmak için DSX yazılımını kapamalı ve Dualsense cihazınızı kablolu bağlantı ile kullanmalısınız. “The Last of Us Part I”de tüm Dualsense özelliklerini kullanabilirsiniz.

   Yorum yazın

   Web deneyiminizi iyileştirmek için çerezlere izin verin.
   Keşfet
   Kaydırın