Skip links

Logo Tasarımı

Yeni oluşumlar ister bir proje olsun, ister yeni bir eve taşınmak olsun, ister bir şirket kurmak ya da kobi için ilk adımı atmak olsun hep detaylı ve iyi hesaplanmış bir optimizasyon gerektirir. Logo firmanın temsil ettiği işi, bu iş için geniş kitlelerle empati kurmak üzere yarattığı değerleri çağrıştıran bir simgedir. Bu bilinçle firmanızın tüm özelliklerini yansıtabileceği, adeta firmanın yüzü olacak logonuzu özenle oluşturmanız gerekir.

Logonuz Firmanızın YüzüdürMarkasıdırKarakteridirDeğeridir

Doğru analizler ve yaratıcı çalışmalar ile oluşturulmalı

Digital Analiz
Marka Stratejisi ve Analizler

Oluşturduğunuz markanın karakteri ve piyasada oluşturacağı ağırlıklı iş ortamı analiz edilir. Hedef kitle belirlenir ve başta büyük firmalar olmak üzere benzer diğer firma içerikleri incelenir.

Geri Bildirim
Profesyonel Hizmet Olumu Etkileşimler 

Firmanızda kullandığınız her görsel profesyonelce hazırlanmalı. Doğru planlanmış içerikler olumlu etkileşim alacaktır. Müşteriler firmayı daha profesyonel görecektir.

Dijital Hizmetler
Doğru Yatırım Planlaması

Tanınmış bir logoyu sonradan değişmek olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle başlangıçta doğru kararlar verilmeli ve tüm çalışmalar profesyonelce hazırlanmalı.

Örnek Logo Çalışmalarım

Kendi oluşturduğum ve aktif kullanılmaya devam eden logolardan bazılarını listeledim

LOGO TASARIM SÜRECİ
1.Aşama
Brief

Brief

Talep edilen logo hakkında detaylı bilgi alınır ve İstenilene benzer içerikler talep edilir

2.Aşama
Analiz

Analiz

Yerel ve ulusal içerik araştırması ile öne çıkarılacak firma özellikleri belirlenir

3.Aşama
Eskiz Çizilmesi

Eskiz Çizilmesi

Farklı çizimlerle logo kağıt üzerinde oluşturulur ve
fikir alışverişi yapılır

4.Aşama
Vektörel Çizim

Vektörel Çizim

Eskiz çizimleri bilgisayar ortamında vektörel şekilde yeniden çizilir

5.Aşama
Renk

Renk

Renk psikolojisine özen gösterilerek dikkat çekici ve uyumlu renkler seçilir

6.AŞAMA
Tipografi

Tipografi

Logo karakterine uygun yazı tipi tercih edilir ve firma adı yazılır

7.Aşama
Sonlandırma

Sonlandırma

Karşılıklı fikir alışverişi ve sürecin ortak ilerlemesi ile logo tamamlanır

8.Aşama
Sunum

Sunum

Uygun mockup içerikleri ve farklı dosya formatlarında logo içerikleri teslim edilir

trendtrendtrend

LOGO TASARIM TRENDLERİ

Sadelik, iyi bir logonun ticari markasıdır. Öte yandan temiz ve düzenli görüntülerin; farklı formatlarda hem geleneksel hem de dijital olarak yeniden üretilmesi daha kolaydır.

Yavaş yavaş birbirine dönüşen renklerden oluşan bir tasarım öğesi olarak tanımlanan degrade, aynı rengin birçok tonundan veya birinden diğerine karışan birden çok renkten oluşuyor.

Degradenin amacı, tek bir tasarımda birden çok renge sahip olmaktan ziyade; renkleri karıştırarak her bir gölgenin sonrakine geçtiği, genel ve bütünsel bir görünüm sunmak.

Geometrik füzyon, sanatsal özgürlük ve esneklik için bolca alan sağlayan zorlayıcı bir tekniktir. Geometrik şekilleri birleştirerek, bölerek veya üst üste bindirerek denemeler yapılır. Çünkü bu, tasarıma yeni anlamlar yüklemenin ve onu çarpıcı bir 3D etkisiyle geliştirmenin harika bir yoludur.

Dürüst olalım; klasik yazı tipleri son yıllarda oldukça sık kullanıldı ve kullanıcılar / tüketiciler artık bundan sıkıldı. Bu kapsamda şirketinize karşı kuvvetli duygular yeşertmek için, markanızı farklı bir perspektiften gösterecek, taze görünümlü, orijinal yazı tiplerine ihtiyacınız var. Bunun en iyi yolu sıfırdan şık bir yazı tipi oluşturmaktır.

Deformasyon ve eskitme logolarda sık kullanılan yöntemlerden biridir. Bu yöntemle logonun anlatımı ve vermek istediği anlam desteklenir. Güç, etki, kasvet gibi anlamlar taşıyabilir. Film, video oyunları ve dizi logolarında çok tercih edilen tasarım yöntemlerinden biridir.

Bu bağlamda logo tasarlarken, basit yazı tipinden, çekingen renklerden ve simetrik düzenlerden yararlanılabilir. Çünkü düzgün, düzenli bir logo, markanızın ayrılmaz bir yanını aktarmanın kesin yoludur. Bu trendi uygularken işleri biraz renklendirmekte gerekir Bunu yapmanın en iyi yolu, tasarımınızdaki bir kelimeye veya resme “solma” efekti eklemektir.

Yeni bir iş fikriniz mi var?
Logonuz ile başlayalım

Merak ettiğiniz her şey hakkında iletişime geçebilirsiniz.

Web deneyiminizi iyileştirmek için çerezlere izin verin.
Keşfet
Kaydırın